Kenyérrel sűrített reneszánsz zöldségleves

„Ne dobd ki a kenyérvéget!”

HOZZÁVALÓK 2 FŐRE

1 db hagyma
2 db sárgarépa
1 db fehérrépa
1 kisebb zeller
1 l zöldségalaplé
2–3 szelet szikkadt kenyér
kevés vaj vagy olaj
só, bors, kakukkfű ízlés szerint

recept-2 - 17694313719532




ELKÉSZÍTÉS

A hagymát kevés zsiradékon megpirítjuk, hozzáadjuk a feldarabolt zöldségeket, majd felöntjük az alaplével. Amikor minden megpuhult, beletesszük a kockára vágott, szikkadt kenyeret, és további 5–10 percig főzzük. Botmixerrel pürésítjük. Selymes, tartalmas, reneszánsz hangulatú leves lesz.

Extra Mákos Guba Lipóti Nosztalgia kiflivel
Extra Mákos Guba Lipóti Nosztalgia kiflivel
(puha, vaníliás, narancsos – ünnepi változat) Ez a mákos guba olyan, mintha a régi karácsonyok illata, és a nagymama konyhájának melege költözne a tepsibe. A Lipóti nosztalgia kifli puha, foszlós tésztája magába issza a vaníliás Lipóti tej és a narancs
Bővebben
Bundás Lipóti Szeretet kalács, buggyantott tojással és camemberttel
Bundás Lipóti Szeretet kalács, buggyantott tojással és camemberttel
Lassú reggelek, nyugodt percek, amikor a hétvégén minden kicsit megáll, és az ember csak élvezi a pillanatot.
Bővebben
Sütőtök krémleves pirított lipóti parasztkenyér-kockákkal és sajtropogóssal
Sütőtök krémleves pirított lipóti parasztkenyér-kockákkal és sajtropogóssal
(nagyon krémes, illatos, meleg – és a feltét külön szintre emeli) Ez a leves nem akar több lenni annál, ami: egy nagy tál jóleső melegség, egy kis ropogós Lipóti kenyér, egy kis sajt - minden egyes kanál átjárja a lelkedet.
Bővebben